İnternet Arıza

İnternet Arıza Telefon ve ADSL Kurulumu

Her ne kadar eskisi kadar çok yaşanmıyor olsa da telefon arıza olayları aralıklarla günümüzde yaşanmaktadır. Bu telefon arıza olaylarının yaşanmasının başlıca sebepleri bulunmaktadır. Bu sebepler;

1)Telefon hatlarının kötü hava koşulları sebebiyle zarar görmesi.
2)Telefon hatlarının doğal afetlerin vermiş olduğu hasar sebebiyle kopması
3)Telefon hatlarına aşırı yük binmesi sebebiyle hatların bu yükü taşıyamaması ve kilitlenmesi
4)Telefonumuza gelen hattın apartman girişimizde bir kopukluğa uğraması sebebiyle hatta çevir sesinin gelmemesi.
Telefonun ahize girişinden kaynaklı sorunlar nedeniyle karşı tarafın sesini duyamama ve/veya bizim sesimizin karşı tarafa iletilememesi.
Yukarıda saymış olduğumuz telefon arıza sebepleri en çok karşılaşılan sebeplerdir. Bu sebeplerin sonucunda meydana gelen arızaların büyük bir kısmına hizmet sağlayıcı firmanın servisler müdahale etmektedir. Telefon hatlarının kötü hava koşulları sebebiyle zarar görmesi, hatların kopmasına sebep olacağından dolayı telefon görüşmelerinin kişiler arasında olmasına engel olmaktadır. Deprem, sel, yangın gibi doğal afetler yüzünden de telefon arıza durumu ortaya çıkabilir ve kullanılamaz hale gelebilir. Telefon arıza olayında sık karşılaşılan bir durum da özellikle doğal afetlerin sonrasında, ya da yılbaşı bayram gibi özel günlerde telefon ile konuşan kişi sayısı ve süresi anormal bir şekilde arttığından dolayı sesi ileten kablolar yoğunluktan dolayı hat bulamamakta ve aşırı yükten dolayı yavaşlamaktadır. Buna çözüm olarak belli bir süre bekleyip daha sonra tekrar denemek görüşme yapmanıza olanak sağlayacaktır. Telefonumuzun hattının apartman girişinde bulunan bağlantısından kopmuş olma durumunda ise telefon arıza hattı olan Usta Elektrikçi aranmalı ve bu kopukluğun giderilmesi talep edilmelidir. Kopukluğu kendimiz gidermeye çalışmamalı ve işi ustasına bırakmalıyız. Telefonun ahize girişinden kaynaklı bir sorun ile karşı karşıya kalırsak telefon ahize kablosunu kendimiz yenilemeli eğer kablo yenilemesi ile de sorunu çözemiyor isek yeni bir telefon edinerek sorunu tamamen ortadan kaldırabiliriz.

Soru SorTelefon Et